Aktuality

 • Rozšíření nabídky víkendových workshopů

  Kromě tradičních víkendových kurzů nabízíme nové. Vizte naši aktuální nabídku níže. Pro přihlášení kontaktujte přímo lektora, či lektorku.

  1. Nedělní GRAFICKÉ DÍLNY Robina Kaloče od 19.září 2021
  2. Cesta k abstrakci – výtvarné víkendy Jitky Hilské
  3. WORKSHOPY AKVARELU Eugenie Gorpinich
  4. Sobotní kurzy Jany Brabcové
 • Výtvarný víkend Jitky Hilské 14. 10. přesunut

  Z rodinných důvodů je přesunut workshop INSPIRACE HUDBOU, malba štětcem na neděli 8. 10. (původně sobota 14. 10.).

  Děkujeme ze pochopení.

 • Zahájení školní roku

  Milí umělci,

  s radostí zahajujeme nový školní rok a těšíme se na novou tvorbu. Některé kurzy začínají již od prvního týdne v září, některé později, proto prosíme sledujte zprávy od svých lektorů. Mrkněte na aktuální rozvrh. Letos musíme pod tlakem okolností zvýšit členské příspěvky, avšak nijak dramaticky, doufáme, že najdeme pro to pochopení. Poslední tři roky jsme je nezvýšili. Také pracujeme na větší nezávislosti na grantech, proto prosíme o podporu ty, kteří jsou ochotní věnovat peníze na ušlechtilé účely, abyste nám poskytli prostředky na nákup nové keramické pece. Ta stará již slouží 20 let a přes mnohé opravy nepracuje spolehlivě. Nová keramická pec vhodná pro provoz v atelieru stojí kolem 100 000,- Kč. Navzdory mnohým žádostem nám městské granty nebyly poskytnuty, proto se obracíme na štědrou veřejnost, na naše dobrodince a podporovatele.

  Na podzim se můžete těšit na plánovanou výstavu v kině Dlabačov na téma Recyklace a v prosinci na tradiční výstavu, workshopy a koncert v KC Kaštan. Naši grafikové též chystají výstavu ještě letos.

  Ohlašujeme, že máme v plánu od příštího kalendářního roku rozšířit působiště o další místnost, tím pádem bychom měli na tvorbu více prostoru. Nedokážeme to ale bez Vás, našich milovaných žáků, studentů, bez podpory rodin i mimořádných sponzorů. Prosíme pomozte nám snít, růst a v pravdě a svobodě tvořit.

  Těšíme se na Vás v kurzech!

  Váš Atelier Kaštan

 • Dopis členům spolku

  Dopis Rady atelieru pro členy spolku ze dne 14. května 2023.

 • Imprese – výstava v KC Kaštan

  Atelier Kaštan vás srdečně zve na aukční výstavu obrazů do KC Kaštan, Bělohorská 201/150, Praha 6 – Břevnov, od 1. do 30. června 2023, vernisáž s aukcí v pondělí 5.6. od 18:00.

  Těšíme se na Vás!

  Vystavena budou díla vytvořená v rámci celoročního projektu „Od tenebrismu k impresi“, kdy v inspiraci od Caravaggia po Vincenta van Gogha tvoříme nová díla. Vystavena budou zatím spíše impresionistická díla z rukou dětských, studentských, dospělých i seniorních umělců. Většinu děl bude možno koupit za aukční ceny, výtěžek aukce bude věnován na provoz atelieru.

Víkendové workshopy jsou nyní v kurzu Zjistit více